لایسنس چیست؟

Software Licensing Med

لاینسس همان فعال کننده و یا سند می باشد که در واقع مجوز استفاده از یک نرم افزار یا سخت افزار می باشد.

لایسنس License، به جوازی اطلاق می شود که با پرداخت هزینۀ آن و خریداری کردن آن، می توان از یک سرویس و امکانات آن استفاده کرد.

امروزه با پیشرفت دنیای اینترنت، اسکریپت و نرم افزار های گوناگونی جهت نیاز کاربران ایجاد شده است. یکی از عوامل مهمی که امنیت یک سیستم عامل، نرم افزار یا اسکریپت را کامل می کند وجود لاینسس می باشد.

با توجه به فراگیر شدن سرویس های حوزه هاستینگ استفاده از کنترل پنل های مختلف بسیار رایج شده اند . برای استفاده از این کنترل پنل ها حتما باید لایسنس مرتبط با آن نیز خریداری شود . همانظور که می دانید کنترل پنل ها بر روی سرور مجازی و اختصاصی نصب می گردند.

Cpanel:

سی پنل، یک کنترل پنل هاستینگ محبوب از خانواده لینوکس است.

سی پنل برای سرور مجازی و سرور اختصاصی به صورت مجزا ارائه لایسنس سی پنل می کند.
همچنین شرکت سی پنل با ارائه افزونه های بسیار زیاد در کنار لایسنس Cpanel برای ایجاد یک سرور هاست قدرتمند شما را در مدیریت سرور یاری می کند و با اکثر سیستم های مدیریت مالی میزبانی وب سازگار می باشد

از مشخصه های بارز آن آسانی و عدم نیاز به داشتن دانش خاص برای استفاده از آن می باشد و به ابزار قدرتمندی برای انتقال سایت ها از انواع کنترل پنل دیگر به سی پنل مجهز می باشد.

Direct Admin:

Direct AdminTT، مبتنی بر سیستم عامل لینوکس است.

یکی از قوی ترین و بهترین کنترل پنل های موجود برای سرورهای لینوکسی می باشد.

دایرکت ادمین با محیط گرافیکی و مبتنی بر وب مدیریت سرور‌ مجازی یا سرور اختصاصی شما را ساده‌ تر می‌کند. با این کنترل پنل شما می‌توانید وب‌ سایت‌های خود را در سطوح ادمین، ریسلر و یوزر مدیریت نمایید.

دایرکت ادمین را با توجه به ساختار سبک، سرعت بسیار بالا، پایداری، استفاده ی بهینه از منابع سرور و سادگی می توان کنترل پنل سبز هاستینگ دانست

Cloud Linux:

کلاد لینوکس یکی از توزیع های سیستم عامل لینوکس می باشد. با تغییرات بسیار زیادی که در هسته سیستم عامل آن اعمال شده باعث شده به یکی از بهترین سیستم عامل ها برای سرور و میزبانی هاست تبدیل گردد.

کلادلینوکس منابع مصرفی هر کاربر را تا سطح کرنل اختصاصی می کند و باعث امنیت بسیار بالای هاست ها می شود و همچنین امکان مدیریت منابع هر کاربر را فراهم می سازد.

کلود لینوکس با ایزوله و کنترل جهش های مصرف هر کاربر، از اینکه سرور شما کاملا از دسترس خارج شود جلوگیری می کند. این به معنی نیاز کمتر به تیکت (پشتیبانی) است.

Light Speed:

وب سروری بر پایه عملکرد و سرعت بالا است. لایت اسپید بسیار شبیه آپاچی است .

لایت اسپید عملکرد و مقیاس پذیری فوق العاده بالایی دارد و بهترین انتخاب برای هاستینگ های اشتراکی می باشد زیرا هم از سرعت بسیار بالا و هم از امنیت خوبی برخوردار است.

این وب سرور گزینه مناسبی برای سایت های پربازدید و سنگین است.

WHMCS:

Web Hosting Management Complete Solution یک نرم افزار مدیریت هاستینگ می باشد که امکانات فوق العاده ای در اختیار کاربران خود قرار می دهد و تبدیل به محبوب ترین نرم افزار مدیریت هاستینگ شده است. برای استفاده از این نرم افزار که به زبان PHP نوشته شده است لازم است شما یک لایسنس WHMCS در اختیار داشته باشید.

این سیستم قدرتمند، تمامی مواردی را که برای مدیریت سرویس ها و کاربران نیاز است برای شرکت های هاستینگ فراهم می کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید