ووکامرس چیست؟

Woocommerce Logo

ووکامرس( WooCommerce ) افزونه‌ای رایگان برای طراحی فروشگاه اینترنتی در وردپرس است. هرچند ووکامرس در مقایسه با سیستم‌های فروشگاهی مشابه امکانات کمتری دارد، با این حال به دلیل پشتیبانی گسترده از افزونه‌ها و همچنین ترکیب با سیستمی مانند وردپرس میلیون‌ها سایت اینترنتی آن را برای اضافه کردن امکانات فروشگاهی به سایت خود برگزیده‌اند.

ووکامرس از نظر تعداد، اکنون با بیش از ۳۵ درصد، بالاتر از سایر فروشگاه‌سازهای اینترنتی در تجارت الکترونیک به کار رفته است.

فروشگاه اینترنتی طراحی شده با ووکامرس به دلیل ترکیب شدن با وردپرس، طبیعتا تمامی امکانات وردپرس را نیز در خود دارد. پیاده‌سازی سایت‌هایی که علاوه بر فروشگاه تمرکز زیادی روی محتوا داشته باشند، با استفاده از WooCommerce به خوبی قابل طراحی و برنامه‌نویسی هستند.

ووکامرس با ترکیب خوبی که با وردپرس داشته است و اضافه کردن امکانات دیگر برای تغییر قالب فروشگاه، سفارشی‌سازی ظاهر فروشگاه اینترنتی را به آسانی امکان‌پذیر نموده است.

برای طراحی قالب ووکامرس با انجام تغییراتی جزئی در قالب سایت وردپرس، می‌توان یک سایت اطلاع‌رسانی و فروشگاهی کامل را در اختیار داشت. البته انجام تغییرات لازم در جهت شباهت گرافیکی قالب ووکامرس به قالب وردپرس به مقداری صرف زمان نیاز خواهد داشت.

ووکامرس ویژگی‌های جالبی دارد که باعث برتری آن شده است. برخی از ویژگی‌ها را در این بخش با هم بررسی می‌کنیم:

هر نوع محصولی را می‌توانید به فروش برسانید. محصولات فیزیکی، مجازی و هر نوع خرید و فروش یا ارائه خدمات
افزودن تعداد نامحدود محصول و تصویر
افزودن دسته‌ها، برچسب‌ها و ویژگی‌های محصول
نمایش امکان نرخ‌دهی و امتیازدهی به محصولات
شخصی‌سازی موقعیت فروشگاه
ذخیره‌سازی و فیلتر کردن محصولات
استفاده از افزونه‌های متعدد برای اضافه کردن امکانات به فروشگاه

هرکسی که می‌خواهد یک فروشگاه اینترنتی بسازد، به پلتفرمی نیاز دارد که قادر به انجام همه مراحل تراکنش‌های فروشگاه باشد.

ووکامرس محبوب‌ترین پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس است؛ مانند خیلی از پلاگین‌های وردپرس، کاملاً رایگان است و روی هر وب‌سایت سازگار با وردپرس قابل‌نصب است. به دلیل پلاگین بودن وردپرس، به‌راحتی در تم وردپرس وب‌سایت ادغام‌شده و به همراه بخش‌های دیگر وب‌سایت اجرا می‌شود. بعد از نصب، ووکامرس به داشبورد وردپرس وب‌سایت افزوده‌شده و به همراه ابزارهای آماری و گزارش دهی خود کمک می‌کند تا امور تجارت الکترونیک مانند افزودن محصولات و فروش، مدیریت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید